Radni w sprawie wywozu śmieci

Radni w sprawie wywozu śmieci

Radni w sprawie wywozu śmieci

Radni w sprawie wywozu śmieci. Mogliśmy ostatnio usłyszeć o nowych planach, związanych z wywozem śmieci. Jednym z nich była podwyżka cen za odbiór i utylizacje śmieci, choć nie było to jeszcze przesądzone. Dzisiaj znamy już wyniki i nazwiska radnych, którzy głosowali za tą strategią.

Jak zagłosowali radni?

Jak zagłosowali bolesławieccy radni w sprawie podwyżki cen za wywóz śmieci, a co na to powiedzą Bolesławianie? Mieszkańcom najprawdopodobniej nie spodoba się, że za podwyżką zagłosowała większość, a była to liczba 13 radnych. Przeciwko podwyżce zagłosowało jedynie 7 radnych, a więc sprawa już jest załatwiona. Mieszkańcy Bolesławca będą płacić więcej za odbiór śmieci.

Kto głosował?

Kto i jak głosował w sprawie podwyżki cen wywozu śmieci? Radni, którzy opowiedzieli się za, to w kolejności alfabetycznej: Zdzisław Abramowicz, Adam Biesiadecki, Leszek Chudzik, Renata Fredyk, Łukasz Jaźwiec, Piotr Klasa, Dawid Kołodziej, Marian Kostecki, Józef Pokładek, Mirosław Sakowski, Damian Sawczak, Stanisław Wiącek i Andrzej Żuk. Przeciwnikami okazali się radni Impulsu Miasta a także Prawa i Sprawiedliwości: Iwona Bojko, Dominik Chodyra, Maciej Małkowski, Łukasz Molak, Szymon Pogoda, Dawid Sarbak i Jadwiga Stachów. Jedynym radnym, które nie wziął udziału w głosowaniu, był Dariusz Filistyński.

Co się zmieni?

Bolesławianie będą musieli płacić teraz 26 zł od osoby segregującej odpady i 52 od osoby niesegregującej. Nowe stawki przekraczają poprzedni o kolejno 15 i 37 zł, a mieszkańcy będą je płacić od 1 stycznia 2021 r. Radni na pewno podpadli Bolesławianom, ale mają na to swoje wytłumaczenie. Podwyżkę cen uzasadniają wysoką różnicą między kosztami a zyskami i na ten moment nie widzą innego rozwiązania.