Policja w powiacie bolesławieckim – nowe numery

Policja w powiacie bolesławieckim – nowe numery

Policja w powiacie bolesławieckim – nowe numery

Policja w powiacie bolesławieckim od września ma nowe numery telefonów. Chodzi o komisariaty w Nowogrodźcu i Kruszynie a także o posterunek Osiecznicy i Wartę Bolesławiecką. Nowe numery, pod którymi będzie można skontaktować się z wybraną jednostką, zaczynają się od 47 873 3…

Po co ta zmiana numerów?

Po co policji w powiacie bolesławieckim nowe numery? Czy chodzi tylko o to, aby utrudnić życie osobom, które znają już poprzednie? Okazuje się, że nie jest to wymysł władz powiatu, a szerszy plan Ministerstwa Spaw Wewnętrznych i Administracji. Ministerstwo wprowadza jednolity plan numeracyjny, którego podstawą będzie nowy prefiks sieci telekomunikacyjnej MSWiA. Teraz, aby dodzwonić się do którejś z jednostek, trzeba wprowadzić numer, zaczynający się od prefiksu 47.

Tylko powiat czy cała Polska?

Mieszkańcy powiatu bolesławskiego muszą pamiętać, że prefiks 47 jest od września jednolitym numerem kierunkowym do sieci resortowej na terenie całego kraju. Do tej pory, aby zadzwonić na komisariat, należało wybrać numer kierunkowy charakterystyczny dla danego regionu. Teraz jednak jednostki policji są wyłączone z tego systemu i posiadają swój własny prefiks wybrany przez MSWiA. Cała sytuacja dotyczy połączeń wykonywanych z sieci publicznej, bez względu na to, czy posługujemy się telefonem komórkowym, czy stacjonarnym. Dzisiaj te numery są zrównane z tymi, których przedstawiciele resortu używali do tej pory tylko w sieci wewnętrznej.