Czas na pierwsze wiosenne nasadzenia i wysiewy

Czas na pierwsze wiosenne nasadzenia i wysiewy

Mieszkańcy Bolesławca intensywnie pracują w przydomowych ogródkach i na działkach. Sprawdź jakimi poradami podzielili się z naszą redakcją.

 

W końcu nadeszła długo wyczekiwana przez wszystkich wiosna! Wraz z nią mieszkańcy domów jednorodzinnych z ogródkami oraz właściciele działek mają pewne obowiązki ogrodowe do wykonania. Porządek w ogrodzie to podstawa do dalszych działań, czyli nasadzeń i wysiewów. Zapytaliśmy lokalnych ogrodników o to, które rośliny warte są  sadzenia, po to aby cieszyć się pięknym ogrodem w okresie letnim oraz skosztować świeżych owoców i warzyw.

Lokalni ogrodnicy podkreślili, że sadzenie należy rozpocząć dopiero kiedy skończą się poranne przymrozki. Mogą one skutecznie wpłynąć na ograniczenie rozwoju rośliny. Jednakże przyjmuje się, że w marcu powinny zostać zrealizowane wysiewy takich warzyw, jak np. brokuły, kalafiory, kalarepy, warzywa kapustne. Od połowy marca można siać paprykę i pomidory w specjalnych skrzynkach. Pod koniec marca można wysiewać m.in. bób, groch, cebulę, marchew. Kwiecień to dobry czas na wysiew nasion marchewki, pietruszki, kopru, buraka, szpinaku.

W tym roku zimne noce znacząco dłużyły się. Z tego względu wielu lokalnych ogrodników podkreślało, że większość wskazanych warzyw zasadzili na początku maja. Jesteśmy przekonani, że przygotowane zasiewy wydadzą obfite plony!