Bolesławieckie laboratorium przeprowadziło testy

Bolesławieckie laboratorium przeprowadziło testy

Bolesławieckie laboratorium przeprowadziło testy

Bolesławieckie laboratorium przeprowadziło testy, a ich rezultat to ponad 40% wyników pozytywnych. Pod koniec października laboratorium w Bolesławcu wykonało 866 testów, a 352 z nich dały wynik pozytywny.

Jaki jest obecny stan zakażeń?

W ciągu minionej doby laboratorium w Bolesławcu wykonało 866 testów. 352 dały wynik pozytywny. Oznacza to, że ponad 40% osób oddających próbki do analizy, jest zakażonych koronawirusem. PPIS w Bolesławcu przedstawia dane dotyczące bolesławieckiego, a pochodzę one z dnia 29 października. Trzeba też zwracać uwagę na to, że stan cały czas się zmienia i ważne jest, aby być świadomym daty poszczególnych danych. Te, o których mówimy tuta, zostały opublikowane 29 października o godzinie 8:00.

Według tych danych w powiecie bełchatowskim znajdują się 3 osoby hospitalizowane, a 571 osób przebywa na kwarantannie. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje zaś jedna osoba. Liczba osób zakażonych to 658 a liczba osób, które umarły z powodu COVID-19 to 15. Doliczamy do tego również 3 osoby, które były zakażone, ale zmarły z innych przyczyn. Optymizmem może napawać liczba ozdrowieńców, która na dzień 29 października wyniosła 371.

Śledzenie sytuacji epidemicznej w Polsce

Warto pamiętać, że stan zmienia się z każdym dniem i łatwo się pogubić w liczbach. Jeśli chcemy być na bieżąco z sytuacją, powinniśmy sprawdzać informacje płynące bezpośrednio od Ministerstwa Zdrowia. Warto jednak podchodzić z głową do statystyk i pamiętać, że niektóre testy mogą być wadliwe, a zbiór danych może być w niektórych miejscach przeprowadzany nierzetelnie. Obszar Polski, który dotknęła pandemia, jest zbyt duży, byśmy mogli mieć pewność, że każda informacja jest w 100% zgodna ze stanem rzeczywistym.

Czytaj także: Brak prądu w Bolesławcu