Droga do Mściszowa przebudowana

Droga do Mściszowa przebudowana

Droga do Mściszowa przebudowana

Droga do Mściszowa, która dostała się do powiatowego programu remontu dróg, otrzymała właśnie swoją szansę. Już od kilku dni mieszkańcy Bolesławca oraz całego powiatu bolesławieckiego mają do dyspozycji nową drogę i chętnie z tego korzystają. Mowa tu o trasie Bolesławiec –Bożejowice, Ocice – Gościszów, Gościszów – Mściszów, która została niedawno przebudowana. Kto sfinansował przebudowę tej ulicy, dzięki której kierowcy mogą dzisiaj lepiej przemieszczać się na wspomnianych odcinach? Aż w 80% sfinansował tę inwestycję Fundusz Dróg Samorządowych, co nie jest małą kwotą. Reszta pieniędzy pochodzi z budżetu Powiatu Bolesławieckiego, Gminy Bolesławiec oraz Gminy Miejskiej Bolesławiec.

Czego dotyczyły prace?

Czego dotyczyły prace, których efektem jest nowa piękna ulica? Udało się łącznie przebudować 3 odcinki, których długość wynosi 3860 m. Mogą się one poszczycić nową nawierzchnią, przebudowanymi poboczami i wyczyszczonymi rowami. Roboty drogowe na odcinku od ul. Lubańskiej do Bożejowic objęły frezowanie jezdni, odtworzenie poboczy, położenie nowej nawierzchni a także częściowy remont chodników, przepustów i studzienek. Droga na odcinkach Ocice – Gościszów i Gościszów-Mściszów wymagała wzmocnienia jezdni specjalną siatką wzmacniającą, ułożenia warstwy wiążącej oraz odwodnienia jezdni.

Ile kosztowała nowa droga do Mściszowa?

Jaka jest wartość inwestycji, której efektem było przebudowanie drogi do Mściszowa? Jest to suma 1 592 232,54 zł., z czego 1 273 785,03 zł pokryły środki Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałe kwoty, czyli 12 419,41 zł, 102 221,33 zł i 203 805,77 zł pokryły kolejno Gmina Miejska Bolesławiec, Gmina Bolesławiec i powiat bolesławiecki.

Co było celem przebudowy?

Co było celem przebudowy, która wyniosła tak dużą część budżetu? Chodziło przede wszystkim o zwiększenie komfortu jazdy, co jest nieodłącznie powiązane z bezpieczeństwem. Powiat bolesławiecki uważa inwestycje drogowe za swój priorytet i przeprowadza modernizację dróg każdego roku. Jedną z takich inwestycji jest właśnie droga na odcinkach, o których mowa.