Szpital tymczasowy – województwo dolnośląskie

Szpital tymczasowy – województwo dolnośląskie

Szpital tymczasowy – województwo dolnośląskie

Szpital tymczasowy – województwo dolnośląskie. Według nowej strategii związanej z walką przeciwko pandemii COVID-19 w każdym mieście wojewódzkim powstanie szpital tymczasowy. Nie ominie to również Wrocławia, stolicy województwa dolnośląskiego, gdzie taki szpital pomieści 400 pacjentów.

Gdzie powstają szpitale tymczasowe?

Gdzie powstają szpitale tymczasowe? Oczywistym jest, że nawet najlepsza władza nie jest w stanie wybudować kilkunastu szpitali w jeden dzień i od razu je uruchomić. Dlatego właśnie konieczna okazała się inicjatywa uruchomienia szpitali tymczasowych, które będą umieszczone w istniejących już budynkach. Do takich placówek należą hale sportowe, centra kongresowo-wystawiennicze, ale też budynki, które już kiedyś pełniły funkcję szpitali, ale zostały z niej wyłączone.

Kto zadba o zorganizowanie tymczasowych szpitali?

Kto zadba o zorganizowanie tymczasowych szpitali? Realizacją konkretnych zadań zajmą się wojewodowie, a wspierać ich będą szpitale patronackie. Trzeba również zaopatrzyć nowo powstałe szpitale w odpowiedni sprzęt medyczny, a tym zajmie się Agencja Rezerw Materiałowych. Odbędzie się również nabór na personel medyczny, ale również 300 ratowników medycznych z Państwowej Straży Pożarnej wesprze tę inicjatywę, jeśli zajdzie taka konieczność.  Jak się okazuje, nie obędzie się też bez wsparcia spółek skarbu państwa, takich jak PKN Orlen SA w Warszawie. Oprócz giganta paliwowego wezmą udział spółki KGHM Polska Miedź (Wrocław), Węglokoks (Katowice) a także Tauron Polska Energia i PKO (Kraków).

Szpital tymczasowy we Wrocławiu

Gdzie pojawi się szpital tymczasowy na terenie województwa dolnośląskiego? Taki szpital będzie funkcjonował w Centrum Konferencyjnym w Hotelu Terminal, znajdującym się przy ul. Rakietowej 33 w stolicy województwa. Maciej Bluj, pełnomocnik wojewody dolnośląskiego ds. szpitala tymczasowego, poinformował, że w szpitalu tymczasowym we Wrocławiu będzie mogło przebywać 400 pacjentów. Wśród nich znajdzie się również 50 miejsc specjalnie dla pacjentów, korzystających z respiratorów.