Brak prądu w Bolesławcu

Brak prądu w Bolesławcu

Brak prądu w Bolesławcu

Brak prądu w Bolesławcu. Dzisiaj, 1 listopada 2020, możemy spodziewać się awarii elektryczności. Podajemy listę miejsc, w której może dziś przez chwilę zabraknąć prądu. Dla osób, którym taka awaria bardzo ciąży, proponujemy kilka aktywności, które mogą umilić ten czas.

Gdzie brak prądu będzie odczuwalny?

W których rejonach Bolesławca i kiedy mieszkańcy będą musieli zmierzyć się z brakiem elektryczności? Jedną z takich awarii przewiduje się na dzień 2 listopada między godziną 9:00 a 13:00, a miejscem jest ul. Staroszkolna. Chwilowa przerwa w dostawie prądu pojawi się również na ul. Łowieckiej, Wilczej i Bukowym. Wydarzy się to 5 listopada, a przewidywany czas to od 9:00 do 12:00.

Skąd wiemy o przerwach w dostawie elektryczności?

Skąd wiemy o przerwach w dostawie elektryczności? Informacji udzielają polscy operatorzy energii elektrycznej, a konkretniej: Enea OperatorEnerga Operator, PGE Dystrybucja, Tauron Dystrybucja.

Co zrobić w przypadku awarii?

Gdzie możemy zadzwonić, kiedy pojawi się w naszym domu awaria prądu? Najlepiej dzwonić na bezpłatny numer 991, który jest aktywny przez całą dobę.  Przed tym jednak należy samemu się upewnić i samemu sprawdzić bezpieczniki. Osoby mieszkający w bloku powinny też sprawdzić bezpieczniki na klatce, które znajdują się w specjalnej skrzynce, zwykle na półpiętrze. Warto również skonsultować sprawę z sąsiadami i sprawdzić, jak u nich wygląda sytuacja. Można też wejść na stronę internetową któregoś z operatorów, aby przekonać się, czy jego przedstawiciele już wiedzą o problemie.

Jaki jest powód wyłączenia prądu?

Jaki jest powód wyłączenia prądu? Operatorzy energii elektrycznej mają kilka powodów, dla których okazjonalnie przeprowadzają przerwy w dostawie. Czasami powodem jest modernizacja sieci energetycznej, którą przeprowadza się raz na jakiś czas. Czasem też pojawia się sytuacja, gdzie do operatora przyłącza się nowa sieć energetyczna, co wymaga pewnych zmian w operacji. Spółki energetyczna wyłączają także prąd, kiedy dokonują konserwacji sieci transformatowej. Wreszcie trzeba pamiętać, że spółki te również przeprowadzają znane nam wszystkim remonty.

Jakie zajęcia polecamy podczas awarii prądu?

Awaria prądu może być świetną okazją do integracji z domownikami, zwłaszcza jeśli dużą część naszego czasu pochłaniają urządzenia elektroniczny. Można to zrobić poprzez granie w różnego rodzaju gry planszowe i karciane. W przypadku braku domowników polecamy zanurzenie się w dobrej, wciągającej lekturze lub wyjście na relaksujący spacer. Jeśli wybierzemy to drugie, nie zapomnijmy się ciepło ubrać. Listopad do najcieplejszych miesięcy niestety nie należy, więc krótkie spodenki i sandały muszą trochę poczekać.