Wyjeżdżasz na urlop? Zadbaj o swojego pupila!

Wyjeżdżasz na urlop? Zadbaj o swojego pupila!

Wszystko wskazuje na to, że lato odeszło w zapomnienie, jednak sezon urlopowy jeszcze się nie zakończył. Wiele osób przełożyło wypoczynek na wrzesień i październik. Taki termin ma wiele zalet, ponieważ pozwala uniknąć tłumu turystów. Ceny po sezonie są nieco niższe, co również ma znaczenie. Zastanawiasz się, co zrobić ze swoim pupilem na czas wyjazdu? Z pewnością konieczne jest zapewnienie mu kompleksowej opieki. Poniżej zamieszczono kilka wskazówek, które mogą okazać się przydatne.

Hotel dla zwierząt

Nie każdy wie o istnieniu hoteli dla zwierząt. Tego typu obiekty wydają się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy chcą zapewnić pupilowi dogodne warunki bytu. Należy jednak wziąć pod uwagę, że chwilowa zmiana miejsca zamieszkania może być dla zwierzaka szokiem. Nie rozumie on, dlaczego jego ukochany właściciel zniknął. Każdy czworonóg posiada zupełnie inną osobowość. Jeśli wiesz, że pobyt w hotelu może okazać się traumatycznym przeżyciem, to poszukaj innego rozwiązania. Nie bez znaczenia są również koszty, które nie należą do niskich. Dwutygodniowy pobyt psa lub kota w przystosowanym do tego obiekcie może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Ograniczony budżet stanowi znaczące ograniczenie.

Pomoc rodziny i znajomych

O opiekę nad zwierzakiem można poprosić rodzinę lub znajomych. Dobrze, jeśli pupil zna osoby, które otoczą go opieką. Dzięki temu będzie czuł się pewnie i bezpiecznie. Właściciel może stopniowo przyzwyczajać czworonoga do nieobecności. Wystarczy kilkakrotnie zostawić go z „nowymi” opiekunami.

Podróż ze zwierzakiem

Urlop ze zwierzakiem także może być udany! Ważne jest, aby znaleźć obiekt noclegowy, który toleruje psy lub koty. W przypadku miejscowości typowo turystycznych nie będzie z tym problemu. Należy pamiętać, że właściciel ponosi pełną odpowiedzialność za szkody wyrządzone przed podopiecznego. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji, gdy pupil jest prawdziwym „niszczycielem”. Pokrycie strat może stanowić duże obciążenie finansowe, więc decyzja o zabraniu sierściucha w podróż powinna zostać dokładnie przemyślana.