W lesie odnaleziono kradzionego Hyundaia

W lesie odnaleziono kradzionego Hyundaia

Policjantom z Bogatyni udało się namierzyć czerwonego Hyundaia, który został skradziony z Niemiec. Samochód porzucono w lesie zaledwie dwa dni od kradzieży. Jest on wart około 18 000 euro. Początkowo nie było oczywiste, że jest to poszukiwane auto. Pojazd został wydany właścicielowi – aktualnie nie wiadomo, kto jest sprawcą kradzieży. Policja poszukuje osób, które mogłyby posiadać wiedzę na ten temat. Pomoc świadków z pewnością ułatwiłaby dochodzenie.

Hyundai Kona o wartości 18 000 euro

Skradzione auto to samochód warty blisko 100 000 zł. Nieznany jest motyw kradzieży – być może pojazd miał zostać rozebrany na części, jednak coś spłoszyło sprawców. Agnieszka Goguł z KPP Zgorzelec mówi:

Samochód po wcześniejszym włamaniu do niego został skradziony dwa dni wcześniej z terenu Niemiec. Właściciel pojazdu wycenił jego wartość na kwotę 18 000 euro.

Policja bada bliższe okoliczności zdarzenia. Zastanawiające jest, dlaczego osoby odpowiedzialne za kradzież zdecydowali się porzucić samochód, pomimo udanej przeprawy przez zachodnią granicę.