Wiemy, kto wystąpi w czasie Święta Ceramiki!

Wiemy, kto wystąpi w czasie Święta Ceramiki!

Bolesławiec szczyci się trwającą długie lata tradycją glinianych wyrobów. Są to tradycje, z których każdy mieszkaniec może być dumny i z tego powodu każdego roku organizowane jest Bolesławieckie Święto Ceramiki, w tym roku odbędzie się już 28. edycja. Świętowaniu towarzyszą koncerty i liczne atrakcje. Poznaliśmy już artystów, którzy w dniach obchodów Święta Ceramiki zagoszczą na Bolesławieckiej scenie.

Gwiazdy muzyki zaśpiewają w Bolesławcu

Bolesławieckie Święto Ceramiki to trzydniowe wydarzenie, któremu towarzyszy świetna muzyka. W tym roku na scenie nie zabraknie dobrze znanych w kraju artystów. Zacznie się od mocnego uderzenia, ponieważ już w pierwszy dzień na scenie pojawią Viki Gabor i Baranovsky. Viki Gabor to piętnastoletnia piosenkarka, która w 2019 roku wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji Junior. W sobotę, czyli drugi dzień eventu wystąpią Żółta Febra oraz Michał Szczygieł. Na zakończenie Święta usłyszymy Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” i Tabu.

Barwna parada

Stałym elementem jednego z najważniejszych wydarzeń w okolicy Bolesławca jest Parada Ceramiczna, w tym roku odbędzie się pod hasłem „A to Polska właśnie – Ceramika bolesławiecka”. Parada to szansa na pokazanie swojego dzieła takiego jak makieta czy rzeźba. Prezentowane przedmioty powinny przedstawiać symbolikę kraju, nawiązując bolesławieckiej ceramiki.