Start budowy nowego obiektu sportowego przy bolesławieckiej "Piątce" na Dolnych Młynach

Start budowy nowego obiektu sportowego przy bolesławieckiej "Piątce" na Dolnych Młynach

Miasto Bolesławiec wkrótce rozpocznie prace związane z realizacją dużego projektu, jakim jest budowa kompleksu sportowego. Obiekt powstanie w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 5, usytuowanej przy ulicy Dolne Młyny.

4 października 2023 roku, Urząd Miasta oficjalnie przekazał plac budowlany pod nadzór wykonawcy. Teren ten przeznaczony jest na stworzenie kompleksu sportowego oraz dodatkowej infrastruktury towarzyszącej, która umili i ułatwi korzystanie z obiektu uczniom Szkoły Podstawowej nr 5 i mieszkańcom Bolesławca.

Kompleks sportowy po jego ukończeniu będzie dekorowany ogrodzeniem, co zapewni bezpieczeństwo i estetykę miejsca. Wybranym wykonawcą prac budowlanych jest firma BUD – ZIEM, mająca swoją siedzibę w Pszennie. Inwestycja planowana jest do realizacji za sumę 2 986 000 złotych.

Ostateczny termin zakończenia wszystkich prac związanych z budową kompleksu sportowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą określono na koniec sierpnia 2024 roku. Oznacza to, że już za niecały rok mieszkańcy Bolesławca będą mogli korzystać z nowoczesnego i bezpiecznego obiektu sportowego.