Sport w czasie święta ceramiki

Sport w czasie święta ceramiki

Wczoraj rozpoczęło się 28 edycja Bolesławieckiego Święta Ceramiki, które potrwa do końca tygodnia. Sobota i niedziela to dni na „Bolesławieckie Święto Ceramiki na sportowo”. 21 sierpnia czekają na nas dwie konkurencje sportowe.

Święto na sportowo

W sobotę od południa będą trwać zawody w koszykówce ulicznej, dwuboju siłowym, siłowaniu się na rękę, strongman, a także maraton zumby. Wszystko to na Placu Piłsudskiego. Turniej piłki nożnej ulicznej oraz bieg po ceramiczną filiżankę po schodach, choć również pierwotnie miały odbyć się w sobotę, zostały przeniesione na ostatni dzień kilkudniowego wydarzenia.

Jakie atrakcje jeszcze nas czekają?

Święto zostało zainaugurowane wczoraj Targami Ceramiki. Poza tym były liczne wystawy takie jak „Ceramiczny pociąg do wiedzy, czyli: co, jak, gdzie i dlaczego?” i „Moje miasto a w nim…”. Na rynku można było zobaczyć budowę pieca butelkowego.

Dzisiaj od rana będą trwać Giełda Staroci oraz Targi Ceramiki i w dalszym ciągu wystawy. O 09:30 rozpocznie się szkolenie z zakresu współpracy sektora przedsiębiorczości i kultury w ramach projektu „Polska i Norwegia na Europejskim Szlaku Ceramiki: włączenie Bolesławca i Porsgrunn do międzynarodowej sieci współpracy miast o tradycjach ceramicznych”.

W piątek o godzinie 16:00 nastąpi start parady „A to Polska właśnie- Ceramika Bolesławiecka”. Jest to również dzień pierwszych koncertów, a wieczorem na scenie pojawią się Viki Gabor i Baranovski.

W sobotę na scenie alternatywnej wystąpią zespoły Wizja i Nadija, natomiast na scenie głównej Febra i Michał Szczygieł. W niedzielę na scenie alternatywnej już od południa będą odbywać się występy artystyczne, także dla dzieci, a cała imprezy zakończy się koncertem Tabu.