Gminne dożynki już w niedzielę

Gminne dożynki już w niedzielę

Przed nami ostatni weekend wakacji, ale gmina przygotowała dla nas w tym czasie ciekawe wydarzenie. W niedzielę 28 sierpnia w Żeliszowie odbędą się dożynki gminne, na których czeka na nas wiele atrakcji oraz koncerty.

Co na dożynkach?

Święto plonów rozpoczną się o godzinie 14:00 od Mszy Świętej. Później przeniesiemy się na żeliszowskie boisko, tam będzie można zobaczyć tradycyjne wieńce dożynkowe, wziąć udział w konkursach oraz posłuchać zespołów ludowych. Będą również stoiska ze swojskim jedzeniem, świeżym chlebem i wieloma innymi produktami. Od 18:00 rozpoczną się koncerty, w tym roku w Bolesławcu pojawią się dwie gwiazdy wieczoru. Imprezę zakończymy zabawą taneczną.

Gwiazdy wieczoru

Na tegorocznych dożynkach pojawią się dwie gwiazdy muzyki. Pierwszy na scenie pojawi się Stefano Terrazzino z zespołem tancerek. Stefano Terrazzino jest tancerzem, piosenkarzem, aktorem i prezenterem telewizyjnym. Urodził się we Włoszech, ale od 2005 mieszka w Polsce. Tutaj większej publiczności pokazał się w 2006, kiedy był jednym z trenerów w programie rozrywkowym „Taniec z gwiazdami”.

O 19:30 wystąpi druga z gwiazd imprezy. Danzel to belgijski piosenkarz, który sławę zawdzięcza piosence „Pump it up” wydanej w 2004 roku. Dwa lata później wziął udział w finale polskich eliminacji do konkursu Eurowizji, gdzie zajął dziewiąte miejsce.