Zakończenie wakacji w Bolesławcu

Zakończenie wakacji w Bolesławcu

Wakacje nieubłaganie śpieszą ku końcowi i już w czwartek dzieci i młodzież wrócą do szkół wraz z nastaniem 1 dnia września. Jak zawsze miasto daje okazję pożegnać się z tym okresem. Jak w tym roku można pożegnać wakacje w Bolesławcu?

Zakończenie wakacji z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji

Ostatniego dnia sierpnia zakończenie wakacji odbędzie się na terenie Ośrodka Wodno- Sportowego, który mieści się na ulicy Spacerowej. Impreza potrwa w godzinach 15-18, a tam czeka wiele atrakcji takich jak animacje dla dzieci, gry, zabawy i konkursy sportowe również skierowane dla dzieci, bramka celnościowa, tatuaże brokatowe, maraton zumby, warsztaty bokserskie, fotolustro oraz warsztaty boule. Boule to tradycyjna francuska gra z elementami zręcznościowymi.

Wyłącz wakacje z Centrum Nauki Kopernik

Miejska Biblioteka Publiczna daje inne możliwości na zakończenie wakacji. Tam obejrzymy pokazy „Umysł przyłapany”, czyli jak iluzjoniści wykorzystują błędną interpretację obrazu przez mózg, jak rytm serca wpływa na poczucie czasu czy jak specjaliści od reklamy wykorzystują wiedzę o tym, jak działa mózg. „Kopernik na kółkach” to natomiast mobilne stanowisko z kilkudziesięcioma przygotowanymi doświadczeniami. Nie zabraknie także muzyki. Uczestnicy będą mieli okazję do zastanowienia się, na ile sposobów można podejść do muzyki, a na koniec wszyscy stworzą orkiestrę.