Spędź wakacje na Dolnym Śląsku

Spędź wakacje na Dolnym Śląsku

Jak spędzić wakacje w pobliżu rodzinnego Bolesławca? Podpowiadamy!

Bolesławiec położony jest na Dolnym Śląsku, który słynie z wielu przepięknych zakątków, miasteczek i niezwykłej historii. W związku z tym osoby szukające możliwości spędzenia niskobudżetowych wycieczek nie muszą szukać odległych destynacji. Warto rozejrzeć się tuż za rogiem, bo skrywa się tutaj naprawdę wiele!

Na tegoroczne wakacje warto wybrać się na wycieczkę po Dolnym Śląsku i zobaczyć kilka punktów. Zdecydowanie pierwszym kierunkiem powinien być Wrocław. To w końcu stolica Dolnego Śląska. Miasto jest pełne różnorodnych zabytków i atrakcji. Warto zobaczyć w nim Rynek, Halę stulecia, Ostrów Tumski, Katedrę Świętego Jana. Miasto można zwiedzić szlakiem krasnali, które są symbolem Wrocławia. Dzieci z pewnością ucieszą się z możliwości znalezienia w mieście kolejnego krasnala!

Nasz region słynie z niezwykłych zamków, które przypominają o historii naszego regionu. Jednym z popularnych jest Zamek Książ. Obiekt znajduje się w Wałbrzychu i jest jednym z największych zamków w Polsce. Można w nim zwiedzać piękne komnaty zamkowe, ogrody i podziemne tunele.

Dolny Śląsk to również piękne Karkonosze, w których podstawowym ośrodkiem wypoczynkowym jest Karpacz. Można w nim podziwiać piękne górskie krajobrazy, Świątynię Wang, Szrenicę. Znajduje się tutaj wiele atrakcyjnych szlaków turystycznych. Warto również wybrać się na Wzgórza Sowie. Znajdują się tutaj fortyfikacje pochodzące z czasów II wojny światowej.