Rosnąca liczba przypadków COVID-19 w szpitalu w Bolesławcu – jednakże przebieg choroby jest łagodniejszy

Rosnąca liczba przypadków COVID-19 w szpitalu w Bolesławcu – jednakże przebieg choroby jest łagodniejszy

Obserwuje się narastanie liczby osób zakażonych COVID-19, które zgłaszają się do szpitala na terenie Bolesławca. Chociaż nie ma tu mowy o dużej fali zachorowań, specjaliści zdrowia zauważają, że choroba przebiega teraz znacznie łagodniej niż kiedykolwiek wcześniej. Co tydzień przyjmuje się od 6 do 10 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, ale ich stan nie jest na tyle poważny, aby wymagał natychmiastowej hospitalizacji.

W szpitalu w Bolesławcu wprowadzono zaostrzone procedury sanitarne w celu zabezpieczenia przed rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19. Czas przeznaczony na odwiedziny pacjentów został okrojony, a na oddziałach stworzono dodatkowe miejsca izolacyjne dla osób zarażonych wirusem Sars-Cov-2.

Zeszły tydzień przyniósł dziesięć nowych przypadków koronawirusa w bolesławieckim szpitalu. Wszyscy pacjenci, u których testy wykazały obecność koronawirusa, nie potrzebują intensywnej opieki szpitalnej ani tlenoterapii. Zauważono, że choroba przebiega u nich łagodniej niż to miało miejsce przy wcześniejszych formach wirusa.

Szczepionki skierowane przeciwko nowej mutacji koronawirusa powinny trafić do Polski na początku grudnia. Lekarze ze szpitala w Bolesławcu są przygotowani do rozpoczęcia procesu szczepień. Respiratory, które stanowiły kluczowe narzędzie ratujące życie pacjentów zakażonych koronawirusem w ubiegłym roku, obecnie przechowywane są w magazynach szpitalnych.