Poznaj Tajemniczy Dolny Śląsk – wystawa fotograficzna w Bolesławcu

Poznaj Tajemniczy Dolny Śląsk – wystawa fotograficzna w Bolesławcu

Wszyscy chyba zgodzą się, że Dolny Śląsk, którego częścią jest również oczywiście Bolesławiec, to niezwykły zakątek Polski. Do przekonania się o pięknie i wyjątkowości tego regionu, zachęcają nas twórcy wystawy „Tajemniczy Dolny Śląsk”, która w najbliższym, wakacyjnym czasie, odwiedzi aż osiem lokalizacji. Jedną z nich jest Bolesławiec.

Wystawa jest podsumowaniem akcji #MiastaDolnegoŚląska, rozpoczętej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Dzięki temu przedsięwzięciu ponad czterdzieści miast dostało możliwość zaprezentowania swoich najpiękniejszych i najciekawszych miejsc w internecie. Akcja swój początek miała w grudniu 2020 roku. Każda miejscowość przez trzy dni, mogła pokazać swoje największe zalety, zabytki, atrakcje. Dzięki temu mieszkańcy regionu, ale także i turyści przekonali się, że Dolny Śląsk ma naprawdę wiele do zaoferowania.

Wystawa jest dziełem pracy wielu dolnośląskich fotografów. Zobaczymy na niej między innymi piękne ujęcia zamków, pałaców i twierdz z terenu Dolnego Śląska. Nie mogło zabraknąć również innych zabytków, których w tym regionie nie brakuje. Swoje miejsce na tej wystawie znalazły też Sudety i Stawy Milickie. Prace fotografów mają nas przekonać, że Dolny Śląsk naprawdę jest wyjątkowym regionem. Wiele zdjęć wykonanych było z tak zwanego „lotu ptaka”, co daje zupełnie nowe spojrzenie na niektóre z miejsc.

Już od 19 lipca na Rynku Starego Miasta, obok Ratusza, mieszkańcy Bolesławca będą mogli zobaczyć tą wyjątkową wystawę. Aż do 2 sierpnia będzie ona gościć w naszym mieście. Następnie wyruszy w dalszą trasę. Później oglądać ją można w Wałbrzychu (2 sierpnia – 16 sierpnia), Kłodzku (16 sierpnia – 30 sierpnia), Karpaczu 30 sierpnia – 13 września) i na koniec we Wrocławiu (13 września – 30 września).

Oglądanie wystawy jest bezpłatne.

Zachęcamy do zapoznania się z tą wystawą. Być może stanie się ona inspiracją do zwiedzenia Dolnego Śląska i odkrycia jego wszystkich tajemnic. Warto doceniać wszystko to, co najpiękniejszego mamy w Polsce!