Bolesłavia z kolejnymi osiągnięciami. Z Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów i Młodzików wracają z medalami!

Zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Bolesłavia” z Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów i Młodzików wrócili z aż dwudziestoma medalami. W sobotę, 22 maja, w Jeleniej Górze równolegle odbywały się obie te imprezy.

Podczas Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów w lekkiej atletyce zawodnikom udało wywalczyć się piętnaście medali.

Cztery z nich są w kolorze złota. Filip Burniak zdobył pierwsze miejsce w rzucie młotem. Odległość, jaką udało się mu osiągnąć to 45.47 metra. Kolejny medal otrzymał Michał Zazula w skoku w dal. Jego wynik to 6,47 metra. Trzeci zwycięzca to Gabriel Sadowski, który okazał się najlepszy w biegu na 2000 metrów z przeszkodami. Pokonał tor w czasie 6.50.34. Ostatnie złoto wywalczyła Karolina Zawada w biegu na 1500 metrów z przeszkodami. Jej wynik to 6.01.88 sekundy.

Zawodnicy zdobyli także siedem srebrnych medali. Pierwszy otrzymał Szymon Szal w skoku o tyczce.  Osiągnął wysokość 3.20 metra. Kolejny medal przyniósł Michał Zazula, który w skoku wzwyż otrzymał wynik 175 centymetrów. Grzegorz Czepiel otrzymał srebro w rzucie młotem z wynikiem 46.84 metrów. W tej konkurencji również wśród kobiet medal przypadł Ewelinie Grudzień. Jej wynik to 36.06 metra. Małgorzata Olszowa była druga w biegu na 400 metrów przez płotki z czasem 72.27 sekundy. Srebrny medal zdobył również Oskar Wójcik w biegu na 400 metrów. Jego czas wynosił 53.02 sekundy. Ostatni medal otrzymał Filip Burniak w rzucie oszczepem. Odległość na jaką udało się mu dorzucić to 37.02 metra.

Brązowe medale wywalczyła czwórka zawodników. Bartosz Maćkowiak otrzymał trzecie miejsce w pchnięciu kulą. Jego wynik to 11.63 metra. Kolejna Karolina Guzowska w biegu na 400 metrów przez płotki, z czasem 72.73 sekundy. Trzeci medal udało się wywalczyć Julicie Jośko w rzucie młotem. Jej odległość to 36.02 metra. Wspomniana już tutaj Ewelina Grudzień stanęła na podium także w kategorii rzutu oszczepem. Zagwarantował jej to wynik 33,75 metra.

Także z Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików Międzyszkolny Klub Sportowy „Bolesłavia” wrócił z medalami.

Złote medale udało się wywalczyć dwójce zawodników. Są to: Oliwier Skorupiński w biegu na 1000 metrów z przeszkodami oraz Mateusz Kupczak w rzucie młotem. Również medal, choć srebrny, zdobył Michał Bonk w rzucie młotem. Natomiast trzecie miejsca zdobyli Julia Halewicz w rzucie młotem i Mikołaj Trzcinka w biegu na 1000 metrów z przeszkodami.

Zawodnikom Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Bolesłavia”, życzymy dalszego rozwijania zdolności sportowych i zdobywania kolejnych medal, pobijania życiowych rekordów. Gratujemy również wszystkim zwycięzcom Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów i Młodzików!