Podsumowanie Pucharu Bolesławca

Podsumowanie Pucharu Bolesławca

W miniony weekend odbył się Międzynarodowy Turniej Piłkarski „Bolesławiec Cup” zorganizowany przez Football Academy Bolesławiec oraz MOSiR Bolesławiec. W dwudniowych zawodach wystąpiło 46 drużyn.

Formuła turnieju

Rywalizacja zaczynała się od gry każdy z każdym w fazie grupowej, później w zależności od zajętego miejsca każda z drużyn została przydzielona do grup finałowych, których nazwy się od największych piłkarskich rozgrywek: Ligii Mistrzów, Ligii Europy, Ligii Konferencji Europy, Premier League oraz Ekstraklasy.

Sobota

W pierwszy dzień zawodów na boiskach rywalizowali zawodnicy urodzeni w latach 2013/2014. W kategorii „Żak” wzięło udział 30 zespołów. Zwyciężyła ekipa Zagłębia Lubin, na drugim miejscu uplasowała się Akademia Piłkarska Champions Oława, a trzecie miejsce zajęła Chojnowianka Chojnów. Zawodnicy AMP Bolesławiec zdobyli drugie miejsce w grupie Ligi Europy, w grupie Premier League wygrali piłkarze FA Bolesławiec I, a w Ekstraklasie na czwartym miejscu turniej zakończyli adepci FA Bolesławiec III. Po turnieju wybrano najlepszą piątkę, w której znalazł się zawodnik FA Bolesławiec, Franciszek Rejowski.

Niedziela

Niedziela była dniem rywalizacji graczy z roczników 2011/2012. Tym razem drużyn było 16, a grup finałowych trzy: Liga Mistrzów, Liga Europy, Liga Konferencji Europy. W kategorii „Orlik” wygrała drużyna STROKE Treningi Piłkarskie, wyprzedzając dwie ekipy Bumerangu Wrocław. FA Bolesławiec 2011 wygrał Ligę Europy, w tej samej grupie piąte miejsce zajął AMP Bolesławiec, a drużyny FA Bolesławiec 2012 i Warta Bolesławiecka zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce w grupie Liga Konferencji. Jakub Złotkowski z AMP Bolesławiec został wybrany jednym z siedmiu najlepszych piłkarzy.