Odbiór śmieci na nieruchomościach niezamieszkałych

Odbiór śmieci na nieruchomościach niezamieszkałych

Odbiór śmieci na nieruchomościach niezamieszkałych

Odbiór śmieci na nieruchomościach niezamieszkałych. Właściciele takich nieruchomości będą musieli sami podpisać umowę z firmą, która zajmie się odbiorem śmieci. Taką decyzję podjęła Gmina Miejska Bolesławiec i dotyczy osób, mających na własność takie nieruchomości jak szkoły, placówki kulturowe i zdrowotne oraz ogrody działkowe.

Zmiany w zasadach dotyczących śmieci

Można powiedzieć, że Gmina Miejska Bolesławiec przeprowadza pewną rewolucję śmieciową, do której muszą stosować się mieszkańcy. Zaliczają się do niej zmiany cennika ale też przewidywane ulgi. Jednym z problemów były wydatki na wywóz śmieci, które przekroczyły dochody o sumę 2 172 250, 01 zł. Trzeba więc było podjąć odpowiednie środki, z których najbardziej drastycznym była podwyżka cen. Stosowna uchwała wchodzi w życie 1 stycznia 2021 r.

Co tym razem?

Jak widać planowana uchwała to nie jedyna zmiana, jaką odczują mieszkańcy gminy Bolesławiec. Teraz oprócz ponoszenia większych opłat niektórzy właściciele będą musieli też zanurzyć się w dodatkowej biurokracji. Mowa tu o konieczności indywidualnego podpisywania umów, co dotyczy właścicieli nieruchomości niezamieszkałych. Takie nieruchomości niezamieszkałe to np. szkoły ale też placówki kulturalne i zdrowotne. Nowe przepisy nie ominą też właścicieli ogródków działkowych, które bywają ulubionym miejscem wypoczynku. Osoby, posiadające takie nieruchomości na własność, będą musiały samodzielnie podpisywać umowę z jednostką odbierającą odpady komunalne. Taka jednostka oczywiście musi posiadać wpis do rejestru działalność regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych, więc nie jest to przepis, który będzie łatwo obejść.