Cmentarze w Bolesławcu pozamykane

Cmentarze w Bolesławcu pozamykane

Cmentarze w Bolesławcu pozamykane

Cmentarze w Bolesławcu pozamykane. Zgodnie z nowymi decyzjami rządu nie będzie wolno nam udać się cmentarze w dniach od 31 października do 2 listopada. Wczoraj, dnia 30 października, była ostatnia szansa, żeby odwiedzić grób zmarłych bliskich przed zamknięciem. Czas był do północy.

Uzasadnienie premiera Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki uzasadnia decyzję troską. Przekonuje, że celem jest zapobiegnięcie sytuacji, w której wyjazd na cmentarz miałby doprowadzić do czyjejś śmierci. Według szefa rząd ryzyko jest zbyt duże, aby zaniechać podjęcia kroków. Prezes Rady Ministrów jest świadomy, jak ważną tradycją dla Polaków jest wizyta na grobach i zapalenie zniczy. Mimo to stwierdza, że troska o ludzkie życie jest ważniejsza niż pielęgnowanie tradycji.

Prezes Rady Ministrów apeluje

Premier Mateusz Morawiecki swój apel wystosował przede wszystkim do seniorów. Przypomniał, że to ich życie jest w tym momencie najbardziej zagrożone i poprosił, aby w miarę możliwości seniorzy pozostali w domach przez najbliższe dwa tygodnie. Prosił również o to, aby kontakty z rodziną, zwłaszcza tą najmłodszą, ograniczyli w miarę możliwości do minimum.

Premier apelował także do pracowników administracyjnych. Nawoływał do tego, aby od 2 listopada podjęli oni pracę zdalną, jeśli ich obowiązki nie wymagają osobistego stawienia się w miejscu pracy. Zwrócił się też do pozostałych pracowników, aby w miarę możliwość przenieśli się na pracę zdalną.