Bolesławiec ma kolejną wystawę!

Bolesławiec ma kolejną wystawę!

W Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki od zeszłej środy 8 grudnia podziwiać możemy wystawę “Śladami Natury”. Prace przygotowane przez Małgorzatę Matuszewską wiszą na I piętrze budynku przy placu Piłsudskiego 1C. Wystawa składa się z 18 dzieł, artystka do ich stworzenia wykorzystała takie techniki graficzne jak linoryt, akwaforta i akwatinta. Dzięki użyciu tych form Małgorzata Matuszewska mogła nadać grafikom ciekawą formę i strukturę. Dzieła noszą nazwę “Przestrzeń” i będziemy mogli je podziwiać do 31 grudnia tego roku. Wystawa została zorganizowana dzięki Ośrodkowi Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Bolesławieckiemu Ośrodkowi Kultury – Międzynarodowemu Centrum Ceramiki. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z nią.

Kilka słów na temat autorki

Małgorzata Matuszewska ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi w 2008 roku. Artystka studiowała na wydziale tkaniny i ubioru i na wydziale grafiki i malarstwa. Oprócz studiów uczestniczyła w wielu warsztatach i plenerach, zarówno tych malarskich, jak i wikliniarskich. Małgorzata Matuszewska wielokrotnie otrzymywała nagrody za swoje prace. Może pochwalić się takimi wyróżnieniami jak: I Nagroda w VI Konkursie na Małą Formę Graficzną w Łodzi, I Nagroda Fundacji Akapit 2014 Z Krosna do Krosna w Muzeum Rzemiosła w Krośnie, Grand Prix Ogólnopolskiej Sztuki Złotniczej: Chopin – Kształt Muzyki podczas Międzynarodowego Centrum Targowego Złoto, Srebro, Czas w Warszawie i Grand Prix 2013 Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi — 12 Ogólnopolska Wystawa Tkaniny Unikatowej.

Dzieła artystki podziwiać możemy w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, a także w Muzeum w Krośnie. Oczywiście okazjonalnie pojawiają się wystawy czasowe jak ta w Bolesławcu. Oprócz tego niejedna praca Małgorzaty Matuszewskiej znalazła swoje miejsce w prywatnych kolekcjach nie tylko w kraju, ale również za granicą.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Bolesławieckiego Ośrodka Kultury, gdzie do końca roku można zobaczyć zestaw 18 małych form graficznych.