Bolesławianie pobiegną w biegu sylwestrowym

Bolesławianie pobiegną w biegu sylwestrowym

W tym roku po raz pierwszy w Bolesławcu będzie można wziąć udział w Bolesławieckim Biegu Sylwestrowym. Zainteresowani mają możliwość wyboru długości trasy. Organizatorzy przygotują dwa dystanse: na 5 i 10 km. Również dzieci mogą wziąć udział w Biegu Sylwestrowym. Trasa dla nich będzie miała 600m. Zapraszamy małych i dużych biegaczy do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu!

ORIENTPARK WINTER CROSS

Bolesławiecki Bieg Sylwestrowy nie będzie jedyną taką atrakcją w nadchodzącym czasie, Wchodzi on bowiem w skład czteroetapowego cyklu zimowych biegów przełajowych. Cała akcja znana jest pod nazwą ORIENTPARK WINTER CROSS i zaczyna się już w niedzielę 19 grudnia w Chojnowie. Bolesławiec jest drugim etapem zawodów. Następne biegi odbędą się w Jurkowie 23 stycznia i w Grodźcu 20 lutego.

Z racji tego, że zawody organizowane są w różnych miastach to długość tras nie będzie dokładnie taka sama. W Chojnowie do przebiegnięcia wybrano pętlę, która ma 2,61 km. Zawodnicy, którzy zdecydują się na dystans krótki będą mieli do przebiegnięcia 2 takie pętle. Biegacze, którzy zainteresowani są 10 km trasą będą musieli przebiec 4 takie kółka.

Bolesławiecki Bieg Sylwestrowy przewiduje trasę o długości 4,78 km. Zawodnicy, którzy zdecydują się na wybranie długiego dystansu, będą musieli dwukrotnie okrążyć pętlę.

Plan Bolesławieckiego Biegu Sylwestrowego

Organizatorzy przewidują otwarcie biura zawodów 31 grudnia o 8:30. Rozpoczęcie pierwszego biegu zaplanowano na 10:00 i będzie on dla dzieci w wieku do 10 lat. Następnie wystartują dzieci w przedziale wiekowym 11-13 o 10:10. Ostatni bieg dla dzieci będzie o 10:25 dla grupy 14 i 15-latków.

Bieg główny rozpocznie się o 11:00. Jego zakończenie zaplanowane jest na 12:30, wtedy też nastąpi rozdanie nagród. Ilość miejsc jest ograniczona. Warto wspomnieć, że zgłaszać można się online do 27 grudnia i w biurze zawodów nie później niż godzinę przed rozpoczęciem biegu. Opłata za wzięcie udziału w Bolesławieckim Biegu Sylwestrowym to 50 zł jeśli zapłacimy przelewem i 70 zł jeśli zdecydujemy się na płatność na miejscu. W przypadku biegu dla dzieci jest to 15 lub 20 zł w zależności od metody płatności. Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych!