Agresywny 29-latek z Bolesławca, który zaatakował policjantów, skazany na ponad rok pozbawienia wolności

Agresywny 29-latek z Bolesławca, który zaatakował policjantów, skazany na ponad rok pozbawienia wolności

W Komendzie Powiatowej Policji w Bolesławcu doszło do poważnego incydentu kilka miesięcy temu. Funkcjonariusze zostali brutalnie zaatakowani przez 29-letniego mężczyznę podczas wykonywania czynności służbowych. Próbując uniknąć zatrzymania kobiety z rodziny, która była poszukiwana do odbycia dwuletniego wyroku pozbawienia wolności, mężczyzna nie zawahał się użyć przemocy.

Wyposażony w maczetę i nóż, agresor zaatakował funkcjonariuszy. Nie tylko uderzał nimi, ale również groził śmiercią i uszkodzeniem ciała oraz obrażał wulgarnie mundurowych. Po akcji, która wymagała dużej odwagi i profesjonalizmu ze strony policjantów, mężczyzna został zatrzymany i osadzony w areszcie tymczasowym.

Zasądzenie odpowiedniej kary dla sprawcy było kwestią czasu. Niedawno Sąd Rejonowy w Bolesławcu wydał wyrok w tej sprawie. 29-latek musi spędzić za kratami 1 rok i 4 miesiące za swoje przestępstwa.

Mimo wyroku, mężczyzna zlekceważył decyzję sądu i stanął na celowniku wymiaru sprawiedliwości jako poszukiwany. Niedawno jednak udało się go zatrzymać dzięki skutecznym działaniom funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.