Otwarcie nowych basenów w Bolesławcu zaplanowane na czerwiec

Otwarcie nowych basenów w Bolesławcu zaplanowane na czerwiec

Na placu budowy nowego kompleksu basenowego na ulicy Spacerowej w Bolesławcu, 19 marca odbyło się spotkanie grupy samorządowców. Celem spotkania było ocena postępów prac przy tej inwestycji. Wykonawcy budowy, firmie ALSTAL, udało się przyciągnąć do tego wydarzenia również media.

Podczas wizytacji budowy przedstawiciel firmy ALSTAL poinformował o dużym prawdopodobieństwie oddania obiektu do użytku już w czerwcu bieżącego roku. Jednak czy rzeczywiście tak będzie, okaże się za kilka miesięcy.

Piotr Roman, prezydent Bolesławca, podczas tego spotkania wyraził przekonanie o dużej popularności tych basenów. Zarezerwowano dla nie mieszkańców i turystów ponad 170 miejsc parkingowych. Prezydent miasta wyraził radość z powodu przyspieszenia prac budowlanych nad tym niezwykle potrzebnym obiektem i podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w jego realizację.

Wiemy, że największy basen będzie miał głębokość 120 cm. Takie rozwiązanie umożliwi swobodne korzystanie z basenu zarówno początkującym, jak i doświadczonym pływakom. Dodatkowo, ważnym elementem nowego obiektu będzie podgrzewana woda.