Złamane zakazy i nerwowe jazda – 49-latek na celowniku bolesławieckiej policji

Złamane zakazy i nerwowe jazda – 49-latek na celowniku bolesławieckiej policji

W sobotnie poranie, dokładniej o godzinie 5:00, funkcjonariusze policji z gminy Warta Bolesławiecka przeprowadzili akcję zatrzymania nietypowego kierowcy. Mężczyzna ten, będący w przedziale wiekowym 49 lat, wykonywał niespójne, pełne napięcia manewry zmiany kierunku jazdy. To zaobserwowane przez policjantów dziwaczne zachowanie spowodowało, że postanowili oni zgłębić motywację stojącą za tymi działaniami.

Przy bliższym poznaniu okoliczności okazało się, że mężczyzna jest 'w posiadaniu’ aż sześciu aktualnie obowiązujących zakazów prowadzenia pojazdów, które nałożyły na niego sądy. Z tych sześciu aż cztery pochodziły od sądu w Bolesławcu, natomiast dwa kolejne zostały wydane na podstawie decyzji Sądu Rejonowego w Złotoryi. Dodatkowo, zgodnie z prawem, 49-latek posiadał status osoby pozbawionej prawa do prowadzenia pojazdów. Co więcej, auto, które było środkiem transportu tego mężczyzny, zostało skonfiskowane przez organy ścigania, a wraz z nim dowód rejestracyjny.

W świetle prawa, naruszenie zakazu sądowego ma poważne konsekwencje – zgodnie z kodeksem karnym za tego typu wykroczenie grozi sankcja do 5 lat pozbawienia wolności.