Budowa futurystycznego przedszkola w Bolesławcu za ponad 9 milionów złotych

Budowa futurystycznego przedszkola w Bolesławcu za ponad 9 milionów złotych

W Bolesławcu powstała nowoczesna placówka edukacyjna dla najmłodszych, której budowa i wyposażenie pochłonęły ponad 9 milionów złotych. Przedszkole miejskie numer trzy oferuje swoim podopiecznym różnorodne atrakcje, wśród których znajduje się między innymi pracownia multisensoryczna.

Proces budowy tej unikalnej placówki trwał dwa lata. Jak zapewnia dyrektor przedszkola, sale wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny spełniają najwyższe standardy jakości nauczania.

Czas rekrutacji do przedszkola był krótki, trwał niecały tydzień. Obecnie zostało już tylko kilka wolnych miejsc dla dzieci.

Na miejscu czekają na maluchy rozmaite atrakcje, takie jak pracownia multisensoryczna z interaktywną podłogą oraz multimedialne zajęcia z języków obcych. Co więcej, w placówce codziennie pracuje kompetentny logopeda.

Projekt ten jest kluczowym elementem programu „Zamieszkaj w Bolesławcu”. W ramach planów rozwoju miasta przewidziane są również inne inwestycje, takie jak rewitalizacja basenu, modernizacja stadionu miejskiego czy budowa żłobka.

Przewidywana wartość wszystkich tych zadań przekracza 100 milionów złotych.