Wstrzymany ruch kolejowy w Długołęce po kolizji samochodu z pociągiem

Wstrzymany ruch kolejowy w Długołęce po kolizji samochodu z pociągiem

Ruch kolejowy na trasie przebiegającej przez Długołękę został czasowo wstrzymany, kiedy doszło do kolizji między pociągiem a samochodem osobowym. Na miejscu zdarzenia natychmiast rozpoczęły działania służby ratunkowe.

Według wyników wstępnej analizy sytuacji przeprowadzonej przez policyjnych śledczych z KMP we Wrocławiu, młodszy aspirant Rafał Jarząb potwierdził prawdziwość oświadczenia kierowcy forda. Z jego relacji wynika, że miał prawo do przejazdu i rogatki były otwarte. Zaobserwował zbliżający się pociąg dopiero po wjechaniu na szyny, ale z uwagi na ograniczoną przestrzeń, nie miał możliwości bezpiecznego wycofania swojego pojazdu.

W samochodzie znajdowały się trzy osoby. Jedynie żona operatora pojazdu wymagała transportu do placówki medycznej – taką decyzję podjęli ratownicy na miejscu. Pozostałe dwie osoby nie były na tyle poważnie ranne, aby musiały być hospitalizowane. Szczęśliwie ograniczenie prędkości, wprowadzone z powodu prac na linii kolejowej, spowodowało, że pociąg poruszał się z prędkością 40 km/h.

Jak podaje policjant: „Obecnie trwają na miejscu czynności związane ze zdarzeniem. Pociąg opuścił już miejsce kolizji. Przewidujemy, że ruch drogowy zostanie wznowiony w ciągu najbliższej godziny”.