Wstrząsające zdarzenie na autostradzie A4 – kolizja czterech ciężarówek

Wstrząsające zdarzenie na autostradzie A4 – kolizja czterech ciężarówek

Poniósł śmierć kierowca TIR-a, a ruch na drodze był sparaliżowany przez wiele godzin. Zdarzyło się to w poniedziałek 4 marca, kiedy to doszło do groźnej kolizji na autostradzie A4, gdzie zderzyły się cztery samochody ciężarowe. Na miejsce natychmiastowo skierowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Miejsce wypadku to 172 kilometr autostrady A4, na jezdni prowadzącej w stronę Wrocławia. Jak wynika z początkowych ustaleń służb policyjnych, trzy TIR-y zaczęły zwalniać, widząc korek jaki uformował się w wyniku wcześniejszej kolizji. Niestety, czwarty z kierowców nie zdążył wyhamować i uderzył w stojącą przed nim ciężarówkę. W wyniku uderzenia kierowca tego samochodu został uwięziony we wraku.

Na miejsce przybyli zarówno funkcjonariusze policji, jak i ratownicy medyczni, którzy przy wsparciu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego rozpoczęli akcję reanimacyjną. Pomimo ich starań, nie udało się uratować życia kierowcy, który zginął na miejscu – informuje Wioletta Polerowicz z Komendy Powiatowej Policji w Oławie.

W wyniku wypadku ruch na autostradzie A4 został całkowicie zablokowany. Policja natychmiast wprowadziła objazdy przez węzeł Brzezimierz, następnie drogą wojewódzką nr 396 do Oławy, a stamtąd drogą krajową nr 94 w stronę Wrocławia.