Wiemy co będzie się działo podczas 30 finału WOŚP w Bolesławcu

Wiemy co będzie się działo podczas 30 finału WOŚP w Bolesławcu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to zdecydowanie najpopularniejsza i największa w Polsce akcja charytatywna. Zarówno małe dzieci, młodzież, jak i dorośli wrzucają pieniądze do puszki w zamian za czerwone serduszka. W każdym mieście i na wsi spotkać można wolontariuszy, czasem z puszkami spacerują również psy. Wspierać można będąc na zakupach w sklepie, albo robiąc przelew z banku bezpośrednio do e-skarbonki. Oprócz standardowego wrzucania pieniędzy do puszki można również przekazywać dary i usługi na licytacje, można także brać w nich udział. W tym roku – 30 stycznia, odbędzie się już 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W związku z tym w Bolesławcu spodziewać się możemy ciekawych wydarzeń i wielu atrakcji.

Kino Forum

Jednym z miejsc, w którym odbędzie się najwięcej wydarzeń jest bolesławieckie Kino Forum. To właśnie tam będzie oficjalne rozpoczęcie 30. Finału WOŚP o 11:00. To właśnie tam odbędą się koncerty i licytacje. Posłuchać będziemy mogli niemal każdego rodzaju muzyki. O 11:05 rozpocznie hip-hopowy zespół CANON, 15 minut później na scenie oglądać będzie można zespół tańca orientalnego BOK-MCC. O 11:35 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej, po nim Pracownia Wokalna MDK, a następnie Zbigniew Staniszewski. O 13:15 rozpoczną się licytacje, które będą podzielone na sześć bloków. Drugi blok odbędzie się o 14:05, trzeci o 15:05, następne będą o 16:30, 17:30 i ostatni o 19:00. Pomiędzy kolejnymi blokami licytacji będziemy mogli posłuchać koncertów takich zespołów jak: LIMINIS, PIZGAMI, AIRSTRIKE, Tomek Wachnowski & LOPEZ, CHAPTER ONE. Ostatni koncert o 19:30 będzie należał do zespołu NADIJA.

Plac Piłsudskiego

Kino Forum to nie jedyne miejsce, w którym będzie się coś działo z okazji Finału WOŚP. Na Pl. Piłsudskiego od 11:00 do 20:00 będziemy mogli podziwiać zabytkowe pojazdy i pojazdy bojowe. Oprócz tego w godzinach 9:00-12:00 pojawi się możliwość przejażdżki samochodem rajdowym, profesjonalnym autem do driftu i motocyklem.

WOŚP na sportowo

Oczywiście Finał WOŚP to też turnieje piłkarskie, morsowanie i biegi. Nie zabraknie tego również w Bolesławcu. Już od 9:00 na Rynku rozpocznie się Bieg z serduszkiem. Podzielony będzie na kilka kategorii, między innymi taka dla dzieci, kategoria open i kategoria master’s. Od 14:00 do 15:00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych morsowaniem do Leśnego Potoku. Od 9:00 do 18:00 będą również trwać WOŚPowe Turnieje Piłkarskie w salach sportowych w I LO i w SP 1.

Serdecznie zapraszamy do udziału w WOŚPowych wydarzeniach i do wspierania tej wspaniałej akcji.