Ubranka dla nowonarodzonego maluszka

Ubranka dla nowonarodzonego maluszka

Kompletowanie wyprawki dla dziecka, to zazwyczaj przyjemne zajęcie dla przyszłych rodziców. Chociaż akcesoriów i różnorodnych rzeczy dla dzieci nie brakuje w sklepach, wybór może być trudny.

Oprócz tych najważniejszych zakupów jakimi są zakup wózka, fotelika czy mebli dla dziecka, w przygotowanej wyprawce nie powinno też zabraknąć ubranek dziecięcych. W branży dziecięcych ciuszków nie brakuje wielu różnorodnych rodzajów ubranek, wygodnych dla dziecka.

W pierwszym okresie życia dziecka najczęściej maluch potrzebuje tych najmniejszych ciuszków dziecięcych o różnych rozmiarach 50 cm, 52 cm, 54 cm, 56 cm i wiele wzwyż. Ubranka tych rozmiarów są zazwyczaj wygodne w użyciu, tak, żeby maluszka można było swobodnie i bezproblemowo ubrać.

W okresie, gdy dziecko jest dopiero urodzone, ubieranie zwykle trwa dłużej niż ubierania maluszka. Noworodek nie potrafi jeszcze świadomie przeciągać rączek ani nóżek poprzez rękawy i nogawki, w tej kwestii jest w pełni uzależniony od rodziców. Dlatego też maluszek potrzebuje wygodnych ubranek, w które łatwo ubiera się dziecko.

Wygodnym i popularnym ubrankiem jest znany typ ubranka pajacyk. Są to najczęściej ubranka bawełniane, w różnych wzorach i kolorach, często są to ubranka z wesołymi nadrukami zwierzątek lub z napisami. Ubranka tego typu rozpinane i zapinane są na wygodny zamek błyskawiczny lub zatrzaski.

Podczas ubierania dziecko kładzie się na rozłożone ubranko, które wygodnie zapina się na kolejne zatrzaski, wzdłuż ciała dziecka. Kolejnym typem wygodnego ubranka są śpioszki, w które wkłada się od góry dziecko i zapina na zatrzaski lub guziczki w okolicy ramion.

Wygodne ciuszki dla noworodka to również różnego rodzaju komplety ubranek, z bluzką zapinaną z tyłu na pleckach dziecka oraz spodenkami. Ciepłe, i wygodne ubranka niemowlęce, z których rodzice łatwo mogą korzystać na co dzień.

W okresie, kiedy dziecko ma kilka miesięcy, rodzice dość często zmieniają pieluszki dziecku. Wiele atrakcyjnych ubranek różnych firm dostępnych jest w nowoczesnym sklepie Babyland w Zabrzu oraz na stronie internetowej babyland.pl