Sprawozdanie z prac nad nowym kompleksem basenów w Bolesławcu

Sprawozdanie z prac nad nowym kompleksem basenów w Bolesławcu

Obecnie, w Bolesławcu trwają prace nad budową nowoczesnego kompleksu basenowego. Kompleks będzie posiadał powierzchnię wodną wynoszącą ponad 2000 metrów kwadratowych i składać się będzie z różnorodnych elementów takich jak boisko, zjeżdżalnie, parki zabaw zarówno na lądzie jak i w wodzie. Na terenie obiektu znajdują się również różnorodne budynki towarzyszące oraz rozbudowana infrastruktura. Lokalizacja tego obiektu to ulica Spacerowa.

Prace rozpoczęły się rok temu, a obecnie gotowe są już budynki w stanie surowym, instalacje oraz rozpoczęto montaż zewnętrznych niecek basenowych wykonanych ze stali nierdzewnej. Stare obiekty zostały rozebrane, natomiast od października powstają już nowe – wyjaśnia Marcin Tryka – kierownik projektu w firmie Astal, która odpowiada za realizację tego przedsięwzięcia. Tym razem nie planowane jest próbne napełnienie niecek wodą w celu sprawdzenia ich szczelności.

Zgodnie ze słowami kierownika projektu, testy szczelności dla basenów wykonanych ze stali nierdzewnej wymagają innego podejścia. Główne badania koncentrują się na spoinach, które są sprawdzane cały czas. Ostatecznym sprawdzianem szczelności będzie napełnienie niecek wodą.

Prezydent miasta, Piotr Roman zapewnia, że 50-metrowe tory do pływania, które były często sugerowane przez mieszkańców miasta, będą zlokalizowane na drugim obiekcie przy ulicy Jeleniogórskiej, znanym jako Leśny Potok.