Brutalny napad na taksówkarza w Lubaniu – policja zatrzymuje sprawców

Brutalny napad na taksówkarza w Lubaniu – policja zatrzymuje sprawców

Na ulicach Lubania doszło do niepokojącego zdarzenia parę dni temu. Dwóch mężczyzn, podejrzewanych o to przestępstwo, wsiadło do stojącego na ulicy Spółdzielczej samochodu taksówkarskiego i poprosili o przejazd do ulicy Fabrycznej. Mówiąc o zapłacie za kurs, mieszkaniec Lubania w wieku 34 lat, który siedział obok kierowcy, deklarował, że chce zapłacić za usługę dolarami – opisuje sytuację asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Kolejny z mężczyzn zajął miejsce na tylnym kanapie pojazdu.

Oficer prasowy KPP kontynuuje: W momencie, gdy nadszedł czas na zapłatę za usługę, jeden z pasażerów zaatakował taksówkarza, chwytając go za szyję i grożąc mu w przypadku prośby o zapłatę za kurs. Po tym dramatycznym incydencie sprawcy obrabowali taksówkarza, a następnie szybko zniknęli z miejsca przestępstwa.

Policja z Lubania podjęła natychmiastowe działania w sprawie tego zdarzenia. Według rzecznika: doprowadzenie sprawców do sprawiedliwości było tylko kwestią czasu. Korzystając z materiałów z monitoringu, przesłuchując świadków i dokładnie obserwując teren, policja była w stanie wytypować podejrzanych. Kiedy informacja o zatrzymaniu tych mężczyzn dotarła do funkcjonariuszy patrolujących okolicę, szybko namierzono i zatrzymano 22-latka. Drugiego ze sprawców złapano dzięki wysiłkom funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego.