Skutki niesamowicie mocnego wiatru w Bolesławcu

Skutki niesamowicie mocnego wiatru w Bolesławcu

Ostatnie dni pod względem pogody były ciężkie dla mieszkańców niemal całej Polski. W najgorszej sytuacji znalazła się jednak centralna i zachodnia część naszego kraju. Nad krajem hulał Orkan Dudley, który powalił niejedno drzewo i urwał niejeden dach. Wiatr, który osiągał prędkość nawet 120 km/h pokazał na co go stać. Nie oszczędził on również Bolesławca. Strażacy od czwartku mają dnie pełne roboty.

Uszkodzone samochody

Zdecydowanie niezadowoleni będą mieszkańcy Bolesławca, którzy zaparkowali swoje samochody przy ul. Tysiąclecia. To właśnie tam przewróciło się niejedno drzewo i uszkodzonych jest przynajmniej kilka aut. Strażacy byli również wzywani na interwencję w mniejszych miejscowościach w powiecie bolesławieckim. Kilka drzew przewróciło się na drogi i trzeba było je usuwać.

Powalone drzewa

Na ulicy Willowej w Bolesławcu drzewo przewróciło się na dom z posesji obok. Na miejsce wezwana została Straż Pożarna, która zajęła się ściągnięciem go z dachu domu. Przy ulicy Łukasiewicza przewróciła się za to latarnia. Uważajcie na siebie, ponieważ tak wielkie porywy wiatru mogą sprawiać ogromne niebezpieczeństwo.