Psie zaprzęgi do obejrzenia tuż obok Bolesławca

Psie zaprzęgi do obejrzenia tuż obok Bolesławca

Chociaż psie zaprzęgi większości osób kojarzą się z Alaską albo Kołem Podbiegunowym, to w Polsce zaczynają być coraz bardziej popularne. Sport ten został zarejestrowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i można go obejrzeć na żywo w Zamku Kliczków w powiecie bolesławieckim. Już w ten weekend zapraszamy na niesamowite widowisko!

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski

W tym roku obok Bolesławca nie odbędą się zawody towarzyskie, tylko Międzynarodowe Mistrzostwa Polski. Już w sobotę 27 listopada o 9:30 rozpoczną się starty zaprzęgów i będzie można oglądać je do mniej więcej 15:00. Jeśli nie pasuje Wam ten termin to druga szansa na obejrzenie psów jest w niedzielę 28 listopada od 9: do 14:00. Niedziela to też zakończenie konkursu i dekoracja zwycięzców o 15:00.

Impreza organizowana jest w ramach projektu “Wyścigi na pograniczu Polska – Czechy – poznajemy się przez sport”. Oprócz psich zaprzęgów odbywać się będą też między innymi zawody rowerowe.

Co warto wiedzieć o tym sporcie?

Wielu osobom może się wydawać, że jest to raczkująca dyscyplina w naszym kraju. Prawdą jednak jest, że w Polsce sport ten jest uprawiany od dłuższego czasu. Idealnym tego przykładem są Bieszczady. To właśnie te rejony nazywane są Polską Alaską. Nie jest to jednak jedyne miejsce w naszym kraju, gdzie spotkać możemy psie zaprzęgi. Popularne są one również w Górach Izerskich, gdzie co roku na Polanie Jakuszyckiej odbywają się zawody. O popularności tego sportu w Polsce mogą świadczyć liczne wygrane naszych zawodników na międzynarodowej arenie. 

Każdego zainteresowanego tym sportem zapraszamy w sobotę i niedzielę od 9 pod Zamek Kliczków. Wyścigi psich zaprzęgów będą z pewnością interesujące nie tylko dla fanów tej dyscypliny, ale też dla rodzin z dziećmi i wszystkich osób lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu!