Przekraczanie prędkości – przepis na stratę prawa jazdy

Przekraczanie prędkości – przepis na stratę prawa jazdy

Przekraczanie prędkości – przepis na stratę prawa jazdy

Przekraczanie prędkości – przepis na stratę prawa jazdy. Grupa „SPEED” nie próżnuje i cały czas patroluje drogi w powiacie bolesławieckim. Gdy tylko policjanci zauważą, że ktoś nie przestrzega ograniczenia prędkości, zatrzymują pojazd i dokonują kontroli. W samym październiku 10 kierowców straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h. Jak widać, nawet trudne warunki pogodowe nie są kierowców problemem, aby dać się ponieść demonowi prędkości.

Czym się zajmują policjanci z grupy „SPEED”?

Czym się zajmują policjanci z bolesławieckiej grupy „SPEED”? Dokonują oni pomiarów prędkości pojazdów, poruszających się po powiatowych drogach. Najbardziej czujni są na terenach zabudowanych, gdzie przekraczanie prędkości jest bardzo popularnym wykroczeniem. Przypominamy, że ograniczenie prędkości na tak oznaczonym terenie wynosi 50 km/h. W samym październiku policjantom z powiatu bolesławieckiego udało się zatrzymać 10 uczestników ruchy drogowego, którzy dopuścili się tego wykroczenia. Karą w tych przypadkach był mandat, 3 punkty karne oraz odebranie prawa jazdy na trzy miesiące. Warto było?

Kim są piraci drogowi?

Jednym z piratów drogowych, który miał niemiłą okazję spotkać panów z grupy „SPEED” był 40-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Miał on na liczniku 129 km/h, a to nie umknęło uwagi czujnym funkcjonariuszom. Innym pechowcem był 28-letni Wrocławianin, który wjechał na teren zabudowany z autostrady. Najwyraźniej nie zauważył, że pod kołami skończyła mu się autostrada, gdyż nadal jechał z prędkością 104 km/h. Inny uczestnik ruchu drogowego, mieszkaniec powiatu bolesławieckiego, przekroczył ograniczenie prędkości aż o 80 km/h. Ciekawe dokąd się śpieszył.

Przekraczanie prędkości – policja apeluje

Funkcjonariusze policji apelują, aby kierowcy podchodzili do jazdy z głową i trzymali się ustalonych ograniczeń. Należy pamiętać, że jesienna pogoda bywa zmienna i nie zawsze możemy oczekiwać suchej nawierzchni. Kluczem do bezpiecznej jazdy jest dostosowanie prędkości do warunków. Troszczmy się o bezpieczeństwo nie tylko nasze, ale też innych uczestników ruchu drogowego. Zbyt łatwo o wypadek, aby można było to ignorować. Dodatkową motywacją niech będzie nasze przywiązanie do praw jazdy, których chyba wolimy nie tracić.

Jeden komentarz o “Przekraczanie prędkości – przepis na stratę prawa jazdy

  1. jechał ostatnio za mną jeden ze „Speedów” – mają mocno podrasowane fury także radze uważać

Comments are closed.