Policjanci z Legnicy interweniują przy agresywnym 37-latku

Policjanci z Legnicy interweniują przy agresywnym 37-latku

Interwencję policji w Legnicy wywołał niedawno 37-letni mężczyzna, którego zachowanie budziło poważne obawy. Mieszkaniec gminy Ruja nie tylko groził śmiercią innemu człowiekowi, ale także zaatakował interweniujących policjantów. Komendant Jagoda Ekiert, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, relacjonuje całe zajście. Opisuje, że mężczyzna podczas legitymowania się, zdecydował na naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Jego atak objawiał się szarpaniem policjantów za mundury, kopaniem oraz groźbami skierowanymi w stronę ich życia i zdrowia.

Dzięki profesjonalizmowi i umiejętnościom legnickich stróżów prawa, agresor został szybko obezwładniony i zatrzymany. Po interwencji trafił do policyjnego aresztu, gdzie oczekiwał na dalsze postępowanie.

Komendant Ekiert dodaje również informacje dotyczące zgromadzonego przez policję materiału dowodowego. Na jego podstawie 37-latek usłyszał szereg zarzutów. Oprócz znęcania się nad innymi i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, mężczyzna odpowiadał również za gróźb karalnych oraz usiłowania kradzieży torebki z dokumentami i pieniędzmi. Nie ominął go również zarzut uszkodzenia ciała.

W wyniku całego zajścia, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu agresora na okres trzech miesięcy. 37-letni mieszkaniec gminy Ruja jest recydywistą, co wiąże się z groźbą surowszej kary. Jeśli zostanie uznany winnym, może spędzić w więzieniu nawet do 7,5 roku.