Nowy chodnik na ulicy Kościuszki w Bolesławcu: Koniec z niebezpiecznym poruszaniem się pieszych

Nowy chodnik na ulicy Kościuszki w Bolesławcu: Koniec z niebezpiecznym poruszaniem się pieszych

Zgodnie z informacją przekazaną przez magistrat w Bolesławcu, słupki drogowe na ulicy Kościuszki mają zostać usunięte w najbliższym czasie. Przewiduje to plan Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, która zawarła umowę dotyczącą budowy chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej numer 297, prowadzącej właśnie tą ulicą. Budowa tego chodnika ma na celu uzupełnienie brakującego fragmentu pomiędzy Bolesławcem a sąsiednią miejscowością – Łąką. Aktualnie osoby piesze korzystają z utwardzonego pobocza, co stanowi pewne zagrożenie.

Jak podkreślają przedstawiciele bolesławieckiego magistratu, na ulicy Kościuszki obserwowany jest duży ruch samochodów ciężarowych. Stanowi to dodatkowe niebezpieczeństwo dla pieszych. Aby zwiększyć ich bezpieczeństwo, zaplanowany do budowy chodnik zostanie oddzielony od jezdni poprzez umieszczenie go za rowem odwadniającym.

Prace budowlane mają rozpocząć się przy zjeździe do zakładu produkcyjnego IBF, a zakończyć przy przejściu dla pieszych, nawiązując w ten sposób do istniejącego już chodnika po prawej stronie drogi. Wszystkie prace mają być wykonane w ciągu siedmiu miesięcy.