Obywatelskie zatrzymanie pijanej kierującej w Bolesławcu

Obywatelskie zatrzymanie pijanej kierującej w Bolesławcu

Dzięki odpowiedzialnym działaniom świadków, udało się wyeliminować zagrożenie na drodze, jakim była 46-letnia kobieta. Prowadząc osobowe Volvo, mimo że miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu, stanowiła duże ryzyko. Dodatkowo, zwróciła na siebie uwagę tym, że w aucie brakowało opon na prawej stronie – jechała jedynie na felgach. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policyjnymi, funkcjonariusze dokonali konfiskaty pojazdu.

Czwartego maja, tuż po godzinie 15:00, dyżurny komendy w Wieruszowie otrzymał zgłoszenie dotyczące incydentu drogowego w Bolesławcu. Świadkowie zareagowali na nietypowe zachowanie kierującej i podjęli decyzję o jej obywatelskim zatrzymaniu.

Przeprowadzone przez policję badanie alkomatem wykazało u kierującej ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że to 46-letnia mieszkanka powiatu wieruszowskiego. Kobieta prowadziła samochód marki Volvo bez dwóch opon na prawej stronie pojazdu, co zwróciło uwagę świadków. Incydent miał miejsce w miejscowości Byczyna, w powiecie kluczborskim. Świadkowie zareagowali na charakterystyczny dźwięk metalu ocierającego o nawierzchnię drogi i natychmiast skontaktowali się z policją – informuje Piotr Siemicki, rzecznik KPP w Wieruszowie.