Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze kończy się wypadkiem

Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze kończy się wypadkiem

Na drodze w powiecie wieruszowskim doszło do niebezpiecznego wypadku. Kobieta, mająca 43 lata, kierująca ciężarówką z naczepą, nie dostosowała swojej prędkości do panujących warunków. W konsekwencji utraciła kontrolę nad pojazdem i wpadła do rowu.

Informacje o tym zdarzeniu drogowym otrzymaliśmy 26 października, dokładnie przed godziną 8:00. Poinformowano nas, że doszło do przewrócenia ciężarówki na trasie Bolesławiec – Wieruszów. Szczegółowe ustalenia wskazały, że miejsce zdarzenia to Piaski w gminie Bolesławiec.

43-letnia pani, kierująca ciężarowym pojazdem marki Scania z naczepą, straciła kontrolę nad nim i skończyła swoją jazdę w przydrożnym rowie. Skutkiem tego była wywrotka całego zestawu pojazdów na bok. Wywołało to kilkugodzinne utrudnienia na miejscu zdarzenia, które były spowodowane koniecznością przeładunku ładunku na zastępczą ciężarówkę dostarczoną przez przewoźnika.

Kierująca pojazdem została ukarana mandatem karnym za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Pragniemy z tego miejsca przypomnieć o konieczności dostosowywania prędkości do panujących warunków na drodze, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.