Mężczyzna grozi samobójstwem i wysadzeniem domu

Mężczyzna grozi samobójstwem i wysadzeniem domu

W jednym z budynków na obszarze wsi Wiewiórka, położonej w gminie Bolesławiec, doszło do zaskakującej sytuacji. 45-letni mężczyzna, który tam przebywał, groził zrealizowaniem aktu samobójczego. Na szczęście, tragiczne wydarzenia nie miały miejsca. Niemniej jednak nie powróci zbyt szybko do swojego „domu”.

Ta niecodzienna sytuacja miała miejsce w piątkowe przedpołudnie we Wiewiórce, gminie Bolesławiec. Mężczyzna, który miał na swoim koncie 45 lat życia, zapowiadał przeprowadzenie samookaleczenia. Ciekawostką jest fakt, że twierdził, iż słyszane sygnały dźwiękowe tylko go podburzały do planowania następnych działań. Pojawienie się służb ratunkowych na miejscu zbiegów, realizowane w konspiracji oczywiście, spotkało się z reakcją mężczyzny – zagroził on detonacją mieszkania.

Dokładne rozpoznanie terenu przez lokalnych funkcjonariuszy, a także prowadzone rozmowy negocjacyjne doprowadziły do zatrzymania mężczyzny. Po zbadaniu sytuacji okazało się, że miejsce jego pobytu powinien stanowić zakład karny. Nie będzie mógł cieszyć się wolnością na razie, ponieważ funkcjonariusze bezpośrednio odtransportowali go na zasłużony „wypoczynek”.