Masowe kradzież katalizatorów – zabezpiecz swój pojazd!

Masowe kradzież katalizatorów – zabezpiecz swój pojazd!

Osoby, które posiadają samochód nie mogą czuć się w pełni bezpiecznie. W ostatnim czasie bolesławscy kierowcy zgładzają masowe kradzieże katalizatorów. Dla złodziei nie jest to trudne zadanie – wystarczy jedynie wejść pod auto, a następnie wyciąć potrzebną część. Następnie zostaje ona sprzedana na skupie. Opisywane zdarzenie miało miejsce w różnych częściach miasta. Podstawą jest kompleksowe zabezpieczenie pojazdu. Ci, którzy dysponują kamerką działającą również w nocy, powinni pozostawić ją aktywną. Dotyczy to w szczególności tych, którzy pozostawiają „cztery kółka” na niestrzeżonych, publicznych parkingach.

Gdzie doszło do kradzieży?

Jak już wspomniano, do kradzieży katalizatorów dochodzi na terenie całego miasta (m.in. przy ulicy Jana Pawła II, Asnyka, Starzyńskiego). Właśnie dlatego mieszkańcy Bolesławca nie mogą czuć się bezpiecznie. Wszystko wskazuje na to, że jest to zorganizowana akcja. Policja zajęła się tą sprawą, jednak złapanie złodziei nie jest prostym zadaniem. Mundurowi apelują o zabezpieczenie aut.

Jak zabezpieczyć pojazd?

Oczywistym jest, że grupa złodziei części motoryzacyjnych posiada doświadczenie, przez co nie „podstawią się” policki. Ci, którzy garażują auto pod chmurką powinni pomyśleć o oznakowaniu elementów samochodów najbardziej narażonych na kradzież. Dzięki temu ich sprzedaż stanie się utrudniona. Dobrą opcją jest również zamontowanie osłon antykradzieżowych. Należy jednak wziąć pod uwagę, że jest to rozwiązanie droższe w realizacji. Ponadto, niewłaściwie przymocowana osłona może zakłócić swobodny przepływ powietrza, co zwiększa ryzyko zapalenia się pojazdu.

Czy kradzież katalizatora zgłaszać na policję?

Mogłoby się wydawać, że wartość katalizatora samochodowego jest zbyt niska, aby opłacało się zgłaszać sprawę na policję. Nic bardziej mylnego! Warto uwzględnić, że złodzieje mogli przywłaszczyć się kilkadziesiąt, a nawet kilkaset części. Nigdy nie wiadomo, w którym momencie zostaną oni uchwyceni. Ponadto, dzięki zgłuszeniu mundurowi wiedzą, na jakie obszary szczególnie zwracać uwagę.