Koronawirus w województwie dolnośląskim

Koronawirus w województwie dolnośląskim

Koronawirus w województwie dolnośląskim

Koronawirus w województwie dolnośląskim cały czas straszy. Raport z 1 listopada mówi o 524 nowych przypadkach na terenie województwa, a łączna liczba przypadków to 19474. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że w powiecie bolesławieckim nie przybyło zakażonych.

Jak wyglądają dane?

Według raportów Ministerstwa Zdrowia pandemia koronawirusa cały czas postępuje, co dotyczy także Dolnego Śląska. Od ostatniego raportu sytuacja w rejonie się nieco zmieniła, a mowa tu o 524 nowych przypadkach. Osoby, u których ostatnio zdiagnozowano obecność wirusa, to mieszkańcy Wrocławia, Legnicy, Wałbrzycha a także trafiły się z poszczególnych powiatów. Między innymi były to powiaty dzierżoniowski, głogowski, górowski, kamiennogórski, legnicki i lubański. Inne powiaty, w których służba zdrowia przeprowadziła testy z wynikiem pozytywnym, to lubiński, milicki, oleśnicy, oławski, polkowicki i strzeliński. Listę zamykają powiaty średzki, świdnicki, wałbrzyski, wołowski, wrocławski i złotoryjski. Ministerstwo Zdrowia nie odnotowało żadnych nowych zakaż w powiecie bolesławskim.

Jak się ma koronawirus w województwie dolnośląskim?

Jak wyglądają dane statystyczne, dotyczące zakażeń koronawirusem w województwie dolnośląskim? Łączna liczba osób zakażony to 19474 przy liczbie 8014 osób wyleczonych. Objętych kwarantanną jest w tym momencie 27623 osoby, a 3506 pacjentów znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym. Liczba osób hospitalizowanych to 1114.

Jaki jest stan na terenie kraju?

Jaki jest stan na terenie kraju? Niestety miniona niedziela okazała się być dniem, w którym przybyło dużo nowych zakażeń. Według raportów Ministerstwa Zdrowia oznacza to liczbę powyżej 17 tys. nowych przypadków, a w sobotę liczba wyniosła rekordowe 21897. Oficjalne dane podają, że najwięcej zakażonych osób pochodzie z województwa mazowieckiego. Ten sam raport podaje również dobową liczbę zgonów, która wynosi 280 osób w sobotę i 152 osoby w niedzielę.