Jak można pomóc uchodźcom z Ukrainy w Bolesławcu?

Jak można pomóc uchodźcom z Ukrainy w Bolesławcu?

Temat wojny ukraińskiej jest od blisko dwóch tygodni najczęściej poruszanym tematem. Zdecydowana większość Ukraińców szuka schronienia przed wojną na terenie naszego kraju. Przez to odczuwamy to o wiele bardziej, niż gdybyśmy oglądali tylko wiadomości w telewizji. Na szczęście wielu Polaków pomaga uchodźcom i osobom, które zostały w kraju, w tych trudnych czasach.

Jeśli Ty też chcesz pomóc, możesz to zrobić na co najmniej kilka różnych sposobów. Jednym z prostszych sposobów jest wysłanie pieniędzy do fundacji. Znajdziecie sporo takich, które zapewniają pielęgnację i niezbędne produkty uchodźcom. Inną pomocą jest kupowanie potrzebnych rzeczy i zabieranie ich do jednej z wielu lokalizacji, które dostarczają je tym, którzy takich produktów potrzebują. Jeśli masz taką możliwość, możesz być wolontariuszem. Jest to o tyle ważne, że takich osób bardzo brakuje. Wolontariusze muszą zbierać paczki z darami, zajmują się transportem Ukraińców, lub są tłumaczami. Potrzebne są także osoby, które skoordynują pracę innych, albo będą robiły za punkt informacyjny dla uchodźców. Inną opcją pomocy jest zapewnienie Ukraińcom schronienia lub pracy. Nie ma znaczenia, jak wiele dasz od siebie. Każda chęć pomocy jest ogromnym wsparciem dla naszych sąsiadów w potrzebie. Dowiedz się, jak możesz finansowo wesprzeć Ukraińców.

Polska Akcja Humanitarna

Środki wpłacać możecie przez specjalnie utworzoną zbiórkę na siepomaga. Zostaną one przeznaczone przede wszystkim na żywność, ale również na inne formy wsparcia. Niezbędne produkty organizatorzy zbiórki przekażą zarówno uchodźcom, którzy uciekają z domów i są na terenie Polski, jak i dla tych, którzy zostali w kraju i walczą za ojczyznę.

Polski Czerwony Krzyż

Informacje na temat tego jak przekazać pieniądze znajdziecie na stronie pck. Za te środki organizacja kupi żywność, opatrunki i artykuły higieniczne, oraz produkty, które będą niezbędne w danym momencie.

Unicef

Więcej informacji o zbiórce można znaleźć na stronie unicefu. Przekazane pieniądze będą przeznaczone na ukraińskie dzieci. To właśnie dzięki tej zbiórce będzie możliwe opłacenie wsparcia psychologicznego, opieki medycznej albo bezpiecznego schronienia. Jeśli będzie taka konieczność to Unicef zakupi za te pieniądze również materiały opatrunkowe, czystą wodę i lekarstwa.