Domowe sposoby na jesienne przeziębienie

Domowe sposoby na jesienne przeziębienie

Astronomiczne lato trwa, jednak pogoda zdecydowanie nie rozpieszcza. Niskie temperatury oraz częste opady sprawiają, że zapanowała iście jesienna aura. Coraz więcej osób boryka się z męczącym przeziębieniem. Przed sięgnięciem po apteczne specyfiki dobrze jest poznać domowe sposoby na pozbycie się nieprzyjemnych dolegliwości. Alternatywne metody leczenia cieszą się ogromnym zainteresowaniem. To prawdziwy strzał w dziesiątkę nie tylko w przypadku osób dorosłych, ale również dzieci. Warto pamiętać, że nadużywanie środków farmakologicznych nie jest dobrym pomysłem, jednak czasami są one niezbędne. Jeśli po kilku dniach stan zdrowia nie poprawił się, to warto udać się do lekarza.

1. Cynk skraca czas trwania choroby

Niedobór cynku w organizmie jest groźny dla zdrowia, jednak nie wszyscy mają tego świadomość. Nie zawsze dieta jest zbilansowana oraz dopasowana do rzeczywistych potrzeb. W takiej sytuacji dobrze jest rozważyć wdrożenie suplementacji. To najprostszy sposób na uzupełnienie niedoborów. Cynk nie tylko wzmacnia organizm, ale również skraca czas trwania chorób i infekcji dróg oddechowych.

2. Gęsi smalec łagodzi kaszel

Gęsi smalec wydaje się być znakomitą propozycją dla tych, którzy skarżą się na uporczywy kaszel. Nie tylko łagodzi wspomnianą dolegliwość, ale również rozgrzewa. Można nałożyć go bezpośrednio na klatkę piersiową. Niektórzy łączą go z gorącym mlekiem oraz miodem.

3. Herbata z imbirem przeciwdziała wirusom

Miłośnicy smacznych, aromatycznych herbat z pewnością będą zadowoleni z przedstawianej metody walki z przeziębieniem. Wystarczy niewielka ilość imbiru, aby ograniczyć namnażanie wirusów oraz bakterii. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać cytrynę, która stanowi źródło witaminy C. Trzeba zaznaczyć, że w stanie chorobowym regularne nawadnianie organizmu to absolutna podstawa.

4. Mleko z czosnkiem i miodem – naturalny antybiotyk

Już od wielu pokoleń mleko z czosnkiem i miodem jest miksturą uznawaną za naturalny antybiotyk. W dużej mierze wynika to z faktu, że stanowi ona źródło minerałów oraz witamin. Miód wykazuje działanie bakteriobójcze. Nie trzeba obawiać się okropnego smaku. Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. Nawet dzieci można namówić do spróbowania leczniczego specyfiku.

5. Syrop z cebuli na kaszel i ból gardła

Domowym sposobem na przeziębienie jest również syrop z cebuli, który niweluje ból gardła oraz kaszel. Jego samodzielne przygotowanie jest łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Warto jednak pomyśleć o tym wcześniej, aby mieć zapas w domowej apteczce.