Co warto zwiedzić w Bolesławcu?

Co warto zwiedzić w Bolesławcu?

Bolesławiec to nie tylko ceramika, ale także kawałek pięknej historii oraz zabytków, które warto zobaczyć. Wybierz się na wycieczkę do Bolesławca.

Bolesławiec to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Znane jest przede wszystkim z oryginalnej ceramiki. Ceramika z Bolesławca dystrybuowana jest na cały świat! Udając się na wyjątkowe zakupy do tego niezwykłego miasteczka warto również zwiedzić zabytki tego miasta. W końcu kryje ono w sobie tak wiele uroku. Podpowiadamy co powinno znaleźć się na turystycznej liście.

W Bolesławcu zdecydowanie warto zwiedzić: Ratusz z XVI wieku, stare miasto, Kościół Parafialny pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja, dawny kościół ewangelicki, zabytkowe mury obronne, Dom Klasztorny Elżbietanek, kaplicę przy murach obronnych, plany miejskie.

W Bolesławcu znajduje się mnóstwo uroczych kamieniczek, które warto zobaczyć. Na uwagę zasługuje: dom „Michała Kutuzowa”, dom „Brama Piastowska”, willa przy ulicy Grunwaldzkiej, budynek filii Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, kamienica przy ulicy Adama Mickiewicza.

Ciekawostką jest, że przez Bolesławiec przebiega „Dolnośląska Droga św. Jakuba”. Jest to odcinek szlaku pielgrzymkowego, który prowadzi, aż do Hiszpanii!