Triumf naszych sportowców na Mistrzostwach Polski LZS: zdobyli 7 medali i ustanowili wiele nowych rekordów

Triumf naszych sportowców na Mistrzostwach Polski LZS: zdobyli 7 medali i ustanowili wiele nowych rekordów

Na Mistrzostwach Polski LZS, które miały miejsce w Włocławku w ubiegły weekend, nasi reprezentanci ponownie pokazali swoją wysoką formę. Tym razem skutecznie zdobyli aż siedem medali i ustanowili wiele nowych rekordów osobistych.

Wśród wielu niespodzianek, które zaskoczyły widzów na zawodach, jedną z najbardziej pamiętnych sprawił Jakub Foremny. Zawodnik ten triumfował w dwóch konkurencjach, zdobywając dwa medale – złoty i brązowy. Jakub wykazał się niesamowitą prędkością w biegu na 100 m, uzyskując wynik 10.60 s i tym samym zostając Mistrzem Polski. Warto zauważyć, że tym samym pobił swój dotychczasowy rekord klubu i uzyskał klasę mistrzowską.

Kilka godzin po tym sukcesie, Jakub znów stanął na starcie, tym razem do biegu na 400 m. Dzięki determinacji i wysiłkowi, udało mu się zdobyć brązowy medal oraz ustanowić nowy rekord życiowy – 48.89 s. Co więcej, w obu tych biegach Jakub spełnił minimum kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy U18, które odbędą się w Bańskiej Bystrzycy.

Kolejnym zawodnikiem, który osiągnął duże sukcesy był Stanisław Strzelecki. Zdobył on złoty medal w biegu na 200 m, uzyskując wynik 21.62 s, co jest jego nowym rekordem życiowym. Ponadto, Stanisław ustanowił również nową najlepszą życiówkę na 100 m – 10.87 s i spełnił dwa minima na Mistrzostwa Europy U18.