Tragedia w Bolesławcu: Dwóch mężczyzn zatrzymanych po śmiertelnym ataku na uczestnika imprezy

Tragedia w Bolesławcu: Dwóch mężczyzn zatrzymanych po śmiertelnym ataku na uczestnika imprezy

Młody mężczyzna o wieku 25 lat, poprzez zadanie wielokrotnych ciosów, doprowadził do śmierci innego mężczyzny. Na miejscu zdarzenia został aresztowany jeszcze drugi sprawca, który odpowie za brutalne pobicie i naruszenie nietykalności cielesnej ofiary.

Policyjna komenda powiatowa w Bolesławcu przeprowadziła aresztowanie dwóch agresorów po tragicznym wydarzeniu, które miało miejsce między niedzielą a poniedziałkiem. W trakcie nocnej libacji alkoholowej w jednym z mieszkań, doszło do brutalnego ataku, który skończył się tragiczną śmiercią jednego z mieszkańców Bolesławca. Na miejscu zbrodni, policja pod nadzorem prokuratora z Bolesławca przeprowadziła niezbędne czynności.

Wstępna analiza wydarzeń dała podstawy do wytypowania dwóch osób jako agresorów – mężczyzn w wieku 25 i 39 lat. Po wytrzeźwieniu obu podejrzanych i zebraniu dowodów, funkcjonariusze przekazali ich pod opiekę prokuratury. Tam usłyszeli oni pierwszy wspólny zarzut dotyczący pobicia kobiety, mieszkanki lokalu, gdzie doszło do zdarzenia. 39-letni mężczyzna będzie musiał również odpowiadać za naruszenie nietykalności cielesnej innego mężczyzny, co grozi mu karą do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w formie dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do konkretnej grupy osób oraz zakazu opuszczania kraju.

Młodszy z agresorów usłyszał aż trzy zarzuty, w tym najpoważniejszy – o zabójstwo. Mężczyzna ten przeprowadził serię brutalnych ataków, które doprowadziły do śmierci ofiary. Ponadto będzie musiał odpowiedzieć za próbę wymuszenia konkretnego zachowania groźbą.

25-letni mężczyzna decyzją sądu został umieszczony w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy.