Szlakiem Leona Piątkowskiego – turystyczny rajd rowerowy w Bolesławcu

Szlakiem Leona Piątkowskiego – turystyczny rajd rowerowy w Bolesławcu

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, z radością zaprasza nie tylko entuzjastów dwóch kółek, ale także wszystkich spragnionych aktywnego wypoczynku na rekreacyjno-turystyczny rajd rowerowy. To wydarzenie jest dedykowane Leonowi Piątkowskiemu, postaci o wielkim znaczeniu dla regionu – wybitnemu regionaliście i krajoznawcy, który zasłynął z propagowania turystyki oraz badań nad przyrodniczym i historycznym dziedzictwem ziemi bolesławieckiej. Honorowe patronowanie nad tym eventem przejął Zenon Piątkowski, syn Leona, również zaangażowany w turystykę lokalną, w tym rowerową.

Rajd rowerowy to nie tylko doskonała okazja do spędzenia wolnego czasu w sposób aktywny, ale również możliwość odkrycia uroków Bolesławca i jego okolic. Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić wiele ciekawych miejsc, zabytków oraz podziwiać naturalne piękno tutejszych pomników przyrody.

Sam rajd odbędzie się 30 września 2023 roku. Trasa rajdu będzie prowadziła północnym odcinkiem żółtego szlaku nazwanego imieniem Leona Piątkowskiego, który biegnie dookoła Bolesławca. Całość trasy obejmuje około 32 kilometrów i prowadzi przez takie miejscowości jak: Bolesławiec, Dobra, Krępnica, Dąbrowa Bolesławiecka, Kraśnik Dolny oraz Kruszyn.