Raj śladami Leona Piątkowskiego

Raj śladami Leona Piątkowskiego

Już jutro, czyli 23 września rozpocznie się impreza sportowa, organizowana w ramach projektu „Poznaj Ziemię Bolesławiecką. Euroregionalny rajd pieszy i rowerowy szlakami Leona Piątkowskiego”. Impreza będzie trwać cały weekend.

Program wydarzenia

Początek już w piątek o godzinie 18:00, a impreza rozpocznie się od prelekcji „Leon Piątkowski- człowiek renesansu”, będzie to również setna rocznica jego urodzin. W sobotę o 09:00 rozpoczną się rajd pieszy szlakiem Leona Piątkowskiego „Wokół Bolesławca” – etap północny oraz impreza na orientację „Odkrywamy Ziemię Bolesławiecką z Leonem Piątkowskim”, a godzinę później rajd rowerowy „Rowerem z Leonem Piątkowskim”.

W niedzielę czekają nas cztery rajdy. Rajd pieszy szlakiem Leona Piątkowskiego „Wokół Bolesławca” – etap południowy, turystyczno-rekreacyjna impreza na orientację „Odkrywamy Ziemię Bolesławiecką z Leonem Piątkowskim”, rajd rowerowy „Rowerem z Leonem Piątkowskim” i rajd krasnali „Odkrywamy bolesławieckie pomniki przyrody z Leonem Piątkowskim”. Po zakończonych rajdach nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i ceremonia zakończenia rajdu.

W czasie trwania wydarzenia będą dostępne wystawy „Leon Piątkowski. Podróżnik- krajoznawca- przyrodnik- badacz i odkrywca” i „Turystyka zamknięta w odznakach” oraz różne konkursy.

Niezwykły mieszkaniec Bolesławca

Leon Piątkowski był krajoznawcą i człowiekiem, który popularyzował turystykę w regionie bolesławieckim. To działacz Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego, Związku Harcerstwa Polskiego i Ligi Ochrony Przyrody. Zajmował się bolesławiecką przyrodą, inwentaryzował parki czy oznaczył pomniki przyrody. Był także harcerzem oraz żołnierzem Armii Krajowej w Krakowie i II Armii Wojska Polskiego.